SVIŠ v naši dvorani tudi v drugo zanesljivo boljši

Naša članska ekipa je v 23. krogu lige NLB doživela poraz proti ekipi RK SVIŠ Ivančna Gorica in s tem že zapravila povsem možnosti za direkten obstanek v ligi.

Gostje iz Ivančne Gorice, ki so visoko zmagali že na prvi tekmi v prvem delu sezone, so prišli visoko motivirani da dosežejo svojo prvo zmago v spomladanskem delu. Naši fantje, pri katerih je bilo tokrat premalo volje tako na igrišču kot na klopi, niso bili dorasli zmage proti ivanški ekipi. Razen začetnega vodstva z 2:1 so ves preostali del srečanja vodili gostje. Najvišja prednost je bila s plus 6 v 18. minuti in s šestimi zadetki prednosti so na odmor odšli gostje (16:10).

V drugem delu so naši sicer vzpostavili ravnovesje, a le na takšen način da gostje prednosti niso povišali na dvomestno razliko. SVIŠevi igralci so uspeli povečati na največ osem zadetkov prednosti (29:21), in sicer v 55. minuti, konec srečanja pa so končali z rezultatom 24:31.

SVIŠ si je s tem zagotovil vsaj dodatne kvalifikacije, naši fantje pa direktnega obstanka ne morejo več uloviti.

Jon Rot je tokrat dosegel največ zadetkov, in sicert štiri, po tri pa so dosegli Juš Rot, Matic Pangerc in Blaž Nosan.

Prihodnji vikend čaka naše fante gostovanje pri sosedih iz MRK Ljubljana.

Domen Lipužič (ŠRD Škofljica): "SVIŠ je bil danes preprosto boljši, igra enostavno ni stekla, ne v napadu kot tudi ne v obrambi. Lahko samo čestitamo ekipi SVIŠa."

David Pekeč (RK SVIŠ): "Vedeli smo, kaj nam ta tekma prinaša, vsaj dodatne kvalifikacije, zato smo v tekmo vstopili kot se zagre. Nato smo jo zanesljivo kontrolirali do konca in zasluženo zmagali. Gremo naprej v naslednje tekme, da potrdimo to znmago."

Liga NLB, 23. krog, sobota, 20. april 2024
ŠRD Škofljica - RK SVIŠ Ivančna Gorica 24:31 (10:16)
Športna dvorana OŠ Škofljica, sodnika David Sok in Bojan Lah, 420 gledalcev
ŠRD Škofljica: Šalamon (1 obramba), Lipužič (8 obramb); Kljun 1, Levstek 1, Gliha 2, Juš Rot 3, Lipovac 1, A. Pangerc, Lešek 2, Nosan 3, Šnajdar 1, Gregorič 1, M. Pangerc 3, Drnovšek 2, Jon Rot 4
RK SVIŠ Ivančna Gorica: Pekeč (8 obramb), Glavan (1 obramba); Cirar 3, Justin 3, Tekavčič, Stopar 5, Klemenčič 5, Omahen, Kutnar 3, Pirnat, Grum 1, Marojevič 9, Bradač, Korošec, Kompare 1, Košir 1
Izključitve: Škofljica 10 min; SVIŠ 8 min
Sedemetrovke: Škofljica 4 (5); SVIŠ 4 (5)