Po borbi na koncu Korošci do dveh točk

Šestnajsti krog lige NLB je bil na sporedu na tretjo soboto v mescu februarju, nasprotnik pa tokrat koroška ekipa RK Slovenj Gradec.

Korošci, ki so po zadnjem krogu ostali brez trenerja Nenada Maksića in je ekipo vodil njegov pomočnik Žiga Lesjak, so očitno dobro strnili svoje vrste. Naši člani so imeli nemalo težav v napadu z doseganjem zadetkov. Gledalci v dvorani so vsekakor lahko videli več borbe in žara kot na zadnji tekmi v Dobovi. Po četrtini tekme so gostje prvič povedli s tremi zadetki prednosti in pričel se je lov naših fantov po izenačenju. Polčas so igralci Slovenj Gradca dobili z rezultatom +4 (11:15).

Po odmoru so naši na igrišče prišli motivirani v želji da goste ulovijo. To jim je v 38. minuti tudi uspelo in so izenačili na 18:18. Žal pa se zgodba ni obrnila, gostje so ponovno izkoristili našo nezbranost in pobegnili na tri zadetke prednosti. Lovljenje rezultata je pustilo posledice na naših fantih, gostje ki so vsekakor bolj izkušeni, saj imajo že kar nekaj sezon med rokometno elito, so prednost do konca tekme povečali in na koncu zmagali z rezultatom 26:31.

Varovanci trenerja Sebastjana Obajdina so vsekakor popravili vtis s tekme v Dobovi, kar nas navdaja z optimizmom za prihodnje tekme. Že prva bo v soboto 24. februarja, ko odhajajo na gostovanje k ekipi MRK Krka.

Prvi strelec naše ekipe je tokrat bil izkušeni Blaž Nosan, ki z osmimi zadetki "kravžljal živce" gostujoči obrambi. Zadetek manj (7) pa je dosegel Juš Rot.

Blaž Nosan (ŠRD Škofljica): "Pričakovali smo težko tekmo in to se je tudi pokazalo. Ko so povedli za tri gole, smo jih nato ves čas lovili. Sicer smo jih vmes ujeli, a smo žal naredili preveč tehničnih napak in na koncu so zasluženo zmagali."

Uroš Štumpfl (RK Slovenj Gradec): "V tem tednu se je pri nas ogromno dogajalo, a morali smo strniti vrste. Vedeli smo kam pridemo, vedeli smo kako je Škofljica neugodna. Res imajo zelo dobro ekipo, mešanica nekaj mladih posameznikov z dodanimi izkušenimi igralci. Na koncu mislim, da smo zasluženo zmagali. Obenem pa bi rad čestital ekipi Škofljice za danes dobro predstavo."

Liga NLB, 16. krog, sobota, 17. februar 2024
ŠRD Škofljica - RK Slovenj Gradec 26:31 (11:15)
Športna dvorana OŠ Škofljica sodnika Izidor Hotko in Tomaž MIklavčič, 285 gledalcev
ŠRD Škofljica: Mlakar, Šalamon (10 obrambi) 1; Dolinšek Kogoj, Kljun, Levstek, Gliha 2, Juš Rot 7, A. Pangerc, Lešek 1, Krese 1, Nosan 8, Šnajdar, Etling 1, M. Pangerc, Drnovšek 1, Jon Rot 4
RK Slovenj Gradec: Markovič (1 obramba), Smolnikar, Leben (6 obramb); Cvetko 6, Milenković 1, Štalekar, Karlaš, Levc 6, Šol, Kotar 5, Svečko 1, Pandev, Saleznik, Lampret 2, Štumpfl 7, Yankovskyy 3
Izključitve: Škofljica 6 min; Slovenj Gradec 8 min
Sedemetrovke: Škofljica 5 (7); Slovenj Gradec 6 (9)