Sezona se v letu 2018 počasi približuje h koncu, saj naše člane čakata samo še dve tekmi v tem koledarskem letu. Prva od zadnjih dveh bo že to soboto.

Žreb je namenil, da na zadnje gostovanje naši člani odhajajo k novincu v ligi - ekipi Ajdovščine. "Sinovi burje" kot se poimenujejo rokometaši Ajdovščine so v pretekli sezoni igrali v 2. A ligi in si priigrali igranje v drugem kakovostnem razredu slovenskega rokometnega tekmovanja - 1.B ligi. Ajdovci so trenutno na dvanajsem mestu lestvice, saj so dosegli dve zmagi, enkrat remizirali in osemkrat igrišče zapuščali sklonjenih glav. Da naše fante čaka vse prej kot lahko gostovanje, se strinja tudi novinec v naši ekipi - krožni napadalec David Svečko: "Odhajamo na gostovanje, ki sigurno ne bo lahko, sploh po naših, v zadnjem času, malo slabših igrah v obrambi in neodločnosti v napadu, kjer nismo bili dovolj prepričljivi. Z ekipo smo se dobro pripravili na nasprotnika in z borbeno in dobro igro v obrambi, ki smo jo ze prikazali ter s hitrimi protinapadi vseh 60 minut bi morali v soboto domov seboj prinesti dve tocki, ki so za naše nadaljevanje sezone zelo pomembne."

1.B liga, 12. krog, sobota 15. decembra 2018
18.00 RK Ajdovščina - ŠD Škofljica Pekarna Pečjak

sosdski derbi

Foto: Tia Ula Juvančič Dresler